Harcerki i harcerze z Chorągwi Białostockiej ZHP uczestniczyli w wojewódzkich obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przed rozpoczęciem uroczystej mszy w białostockiej archikatedrze została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa, przy której honorową wartę zaciągnęli właśnie harcerze.

Po Mszy Świętej Drużyna Sztandarowa jak i wszyscy harcerze przeszli w defiladzie na Rynek Kościuszki, gdzie odbyły się centralne uroczystości przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas uroczystości harcerze i harcerki rozdawali mieszkańcom materiały dostarczone w ramach akcji „Dumni z Polski”.

Pozostałe Hufce Chorągwi czynnie włączyły się w uroczystości 100 rocznicy odzyskania niepodległości w swoich miejscowościach.