Start Aktywni Obywatele Świata Wędrownicza Watra i Zlot Kadry ZHP

Wędrownicza Watra i Zlot Kadry ZHP

Wędrownicza Watra i Zlot Kadry ZHP

Kilkanaście ostatnich dni w projekcie “Aktywni Obywatele Świata” upłynęło pod znakiem warsztatów. Podczas Zlotu Kadry ZHP oraz Wędrowniczej Watry przeprowadziliśmy zajęcia dla prawie 300 harcerek i harcerzy.

Podczas zajęć i warsztatów razem z wędrownikami oraz drużynowymi zastanawialiśmy się nad globalnym znaczeniem naszej harcerskiej działalności  oraz staraliśmy się znaleźć lokalne pola służby. Obracając się w tematyce Celów Zrównoważonego Rozwoju próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie “Gdzie zmierza świat?” oraz określić naszą rolę w jego kształtowaniu. Wieczory dyskusyjne podczas Wędrowniczej Watry niemalże wyczerpywały nasze możliwości lokalowe i po raz kolejny przekonały, że harcerze i harcerki potrafią prowadzić dyskusje oparte na wzajemnym szacunku i przemyślanych argumentach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć i warsztatów i przypominamy, że wszystkie materiały o których rozmawialiśmy znajdują się w osobnej zakładce naszej strony.

Zespół AOŚ