Czas zlotowej przygody dobiegł końca. Po 5 dniach warsztatów, szkoleń i zajęć programowych kadra Związku Harcerstwa Polskiego wyjechała z Tokarni koło Kielc bogatsza o nowe doświadczenia i przyjaźnie.

W ciągu 5 dni każdy uczestnik nawiązał wiele przyjaźni, rozwinął swoje umiejętności, miał możliwość sprawdzenia się w działaniu. W zlocie uczestniczyli instruktorzy każdego szczebla organizacji – drużynowi, komendanci szczepów, komendanci hufców, instruktorzy chorągwi oraz władze centralne. Łącznie blisko 250 osób. Właśnie w ten sposób zostanie spełniony cel zlotu – tworzenie lepszej organizacji poprzez podnoszenie kompetencji jej liderów.

Zlot zakończył się apelem, na którym komendant V Zlotu Kadry ZHP hm. Paweł Chmielewski podziękował kadrze zlotu za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia.

Pięć dni minęło bardzo szybko, dzisiaj kończymy V Zlot Kadry ZHP – święto harcerskich instruktorów, czas szkolenia, doskonalenia i motywacji. To też czas spotkań, niekończących się rozmów, czas pięknego harcowania na kieleckiej ziemi. Dzisiaj poszerzamy kolekcję o kolejne barwne wspomnienia – mówił hm. Paweł Chmielewski.

Zlot kadry jest największą akcją szkoleniową ZHP. Odbywa się co 2 lata, a najbliższa edycja już w 2019 roku.