Od 13 lipca trwa 44. edycja kieleckiego festiwalu. W organizowanych w ramach wydarzenia przeglądach, warsztatach i koncertach weźmie udział blisko 1000 młodych artystów z Polski, Ukrainy, Armenii i Kanady.

Przez kolejny tydzień w Kielcach codziennie będzie można uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w ramach festiwalu.

Wczoraj przez miasto przeszedł kolorowy korowód uczestników festiwalu, którzy na Kieleckim Rynku odebrali od wiceprezydenta Kielc, Tadeusza Sayora, klucze do bram miasta i symbolicznie przejęli kontrolę nad stolicą regionu świętokrzyskiego.

Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas 44. MHFKMS jest koncert „Gospodarze Gościom” podczas którego, witając swymi najlepszymi produkcjami festiwalowych gości na wielkiej scenie Amfiteatru na Kadzielni, zaprezentują się – oprócz laureatów Harcerskiej Wiosny Artystycznej – zaproszone dziecięce i młodzieżowe zespoły, grupy artystyczne z Tanecznymi Mistrzami Europy i Świata, zwycięzcy oraz uczestnicy międzynarodowych festiwali w swych nagradzanych, popisowych utworach, programach i etiudach scenicznych. Koncert, utrzymany jest w formie dynamicznego wielowątkowego widowiska plenerowego a uzupełniające się obrazy, pozwalają na pełniejszą projekcję poziomu artystycznego młodych artystów, ich autokreację i prezentację talentu przed wielotysięczną międzynarodową publicznością. Festiwal zostanie zakończony poprzez „Koncert Galowy Laureatów” (22 lipca). Wówczas zostaną wręczone sztandarowe wiatraczkowe nagrody – Złote, Srebrne oraz Brązowe Jodły.

Organizatorem wydarzenia jest Chorągiew Kielecka ZHP, współorganizatorem Dom Kultury Białogon, a partnerem generalnym Miasto Kielce.

Bądźcie na bieżąco z „Wiatraczkiem”!