W dniach 21-23 kwietnia 2017 r. w Gdyni odbędzie się coroczny Harcerski Festiwal Filmowy. Choć festiwal organizuje środowisko gdyńskiego ZHR, tradycyjnie jednak zapraszane do udziału są inne organizacje harcerskie, aby Festiwal był prawdziwie braterski.

Uczestnicy HFF będą mogli wziąć udział w konkursie produkcji harcerskich. Podczas wydarzenia odbędzie się również pokaz zgłoszonych filmów oraz profesjonale warsztaty filmowe.

Impreza co roku przyciąga ponad 200 harcerek i harcerzy z całej Polski, którzy nadsyłają swoje filmy na konkurs. Filmy można zgłaszać w kategoriach: film promocyjny, film fabularny, reportaż, film zuchowy, zajawka filmowa.

Wszystkie informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie wydarzena oraz na profilu facebookowym.