W dniu 26 kwietnia 2017 roku, w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, odbyła się „Gala Harcerskiego Wolontariatu”, organizowana przez Chorągiew Podkarpacką ZHP w celu promocji harcerskiej służby – wielu godzin wolontariatu realizowanych na rzecz podkarpackich dzieci i młodzieży a także lokalnych społeczności.

Podczas gali nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i harcerskich dla zasłużonych instruktorów oraz drużynowych Chorągwi Podkarpackiej. Harcerscy wolontariusze zostali uhonorowani Brązowymi Krzyżami Zasługi, Krzyżami „Za zasługi dla ZHP”, listami Prezydenta RP, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Podczas gali Honorowymi Odznakami Ruchu Przyjaciół Harcerstwa oraz listami uhonorowani zostali także partnerzy ZHP wspierający działalność harcerską, bez których wiele naszych działań nie powiodłoby się.

Wydarzenie uświetniła prezentacja dorobku artystycznego 4 Drużyny Harcerskiej „Z nienacka” im. Szarych-Szeregów z Krosna, a podczas wręczania wyróżnień zaprezentowane zostały klipy video ukazujące dotychczasowe działania chorągwi. Wydarzenie objęli patronatem: Wojewoda Podkarpacki Pani doktor Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl oraz Poseł na Sejm RP Pani Krystyna Wróblewska.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnili Wojewoda Podkarpacki Pani doktor Ewa Leniart, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Pani Maria Kurowska, Poseł Krystyna Wróblewska, Naczelnik ZHP harcmistrzyni Małgorzata Sinica, Wiceprzewodniczący ZHP harcmistrz Marian Antonik oraz szerokie grono samorządowców i partnerów wspierających harcerzy na terenie województwa.