Kolejny dzień Polowej Zbiórki Harcerstwa Starszego za nami!

Uczestnicy rozpoczęli go oficjalnym apelem, na którym odczytany został pierwszy rozkaz. Na przekór niesprzyjającym prognozom pogody, Korzkiew zapewnia swoim gościom codzienną dawkę słonecznych promieni.

Przed południem uczestnicy mogli sprawdzić się podczas Starszoharcerskiej Ligi Sportowej, gdzie czekały na nich bardziej lub mniej znane dyscypliny sportowe.

Po obiedzie ruszyli na  „Warsztaty Detektywa”, które pozwoliły im zdobyć wiedzę i umiejętności w niepopularnych dziedzinach, począwszy od medycyny sądowej i kryminologii, przez naukę podstaw języka perskiego aż do warsztatów z konserwowania zabytków i złotnictwa.

Po oficjalnej mszy pod przewodnictwem Kapelana Chorągwi Krakowskiej odbyły się ogniska poszczególnych zlotowych gniazd.

Nie ma co kryć – to był bardzo intensywny i wyczerpujący dzień dla naszych uczestników.

Jutro kolejna porcja przygód!

Relację z wydarzenia możecie śledzić na:

FanPage PZHS,
Snapchacie: zhp_pl