Harcerze z Zielonej Góry planują spełnić swoje marzenia i wspólnie organizują obóz w Tajlandii i Malezji.

Harcerstwo od najmłodszych lat pozwala na rozwój, dodaje odwagi do poznawania świata. Kto był choć przez chwilę w ZHP wie, że w ciągu całego roku, oprócz zbiórek, największą radość sprawia obóz – dwa tygodnie pod namiotem w górach czy nad morzem… Harcerze z Zielonej Góry postanowili pojechać dalej! Wędrownicy z 9 DW „Sfora” w Zielonej Górze zamarzyli o orientalnym obozie w Tajlandii i Malezji.

Na co dzień uczą się, studiują i pracują. Każdy z nich ma inne pasje i talenty, które przenikają się i pozwalają tworzyć im zgrany zespół, wciąż pragnący stawiać sobie nowe wyzwania. Wielu ludzi marzy o wspaniałych przygodach, lecz boi się postawić pierwszy krok, a to właśnie od niego wszystko się zaczyna – przekonują wędrownicy.

Skąd pomysł? Jedna z pomysłodawczyń projektu w minione wakacje podróżowała po Chinach. Zachwycona krajem, czuła, że to nie była jej ostatnia wizyta na tym wyjątkowym kontynencie. Propozycja wyjazdu do Tajlandii i Malezji od razu zyskała zwolenników.

Celem drużyny podczas wyjazdu jest nie tylko integracja i budowa charakterów, ale także poznanie kultury i skautów, z którymi będą mogli nawiązać stały kontakt i współpracę międzynarodową. Pragną by obóz marzeń stał się prawdziwym obozem życia i był wspaniałym wstępem do codziennych wyzwań.

Podróż będzie się odbywać pod hasłem „Wyprawa po kwiat lotosu”, a przygotowanie do niej i relację z samego wyjazdu można obserwować na stronie na facebooku. Niedługo pojawi się również strona internetowa, gdzie będzie można lepiej poznać projekt.