23 lutego 2016 roku odbyła się Msza święta mająca na celu uroczyste wspomnienie 71 rocznicy śmierci bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – patrona polskich harcerek i harcerzy.

Pod przewodnictwem bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej, uczestnicy mszy mieli szansę uroczyście uczcić rocznicę śmierci Błogosławionego oraz wysłuchać opowieści o jego życiu.W czasie mszy świętej uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się, że Bł. ks. Frelichowski nie tylko mówił o miłości Boga, ale wprowadzał ją w czyn. Właśnie to, że niósł miłosierdzie tam, gdzie go brakowało czyni z niego przykład dla harcerzy.

Bł. ks. Frelichowski daje nam przykład Miłości, która szuka, pochyla się nad ludzką słabością, leczy rany, podnosi, przywraca nadzieję – mówił hierarcha.

Podkreślił, że takie życie wybrał sam. Takim był, gdy został wyświęcony na kapłana i takim pozostał za drutami kolczastymi obozu koncentracyjnego w Dachau w którym spędził większość swego kapłańskiego życia. W tym miejscu bez miłosierdzia, nazywanym piekłem na ziemi pozostał naprawdę kapłanem – mówił bp Suski.

Na koniec bp Andrzej Suski przekazał relikwie Błogosławionego do pięciu sanktuariów i parafii z Polski.