Workshop on revisiting the application of The Scout Method na Tajwanie

Świat wokół nas zmienia się nieustannie, a co więcej – zmienia się coraz szybciej. Zastanawiasz się czasem, jak możemy przygotować do niego zuchy, harcerzy, wędrowników? Jesteś gotów by NAUCZYĆ się metodyki od nowa? By POCZUĆ przypływ nowych inspiracji? By DZIAŁAĆ znów z szeregowymi harcerzami?

Działasz na poziomie hufca lub chorągwi i tworzysz projekty, które budują nowe oblicze metodyki harcerskiej? Chcesz wspólnie tworzyć podstawy programu, który pomoże skautom i skautkom w Regionie WOSM Azji i Pacyfiku stawiać czoło wyzwaniom XXI wieku?

Region WOSM Azja-Pacyfik we współpracy z General Association of the Scout of China zaprasza liderów skautowych z całego świata na “APR Workshop on revisiting the application of The Scout Method”. Wydział zagraniczny GK poszukuje instruktora lub instruktorki w celu powierzenia jemu/jej misji reprezentowania Związku Harcerstwa Polskiego na tym przedsięwzięciu.

Dla kogo? Jeśli starasz się wprowadzać metodykę harcerską w XXI wiek, ubogacać tradycyjny program nowymi rozwiązaniami i propozycjami programowymi, a co więcej odnosisz na tym polu sukcesy – to jesteś właściwą osobą!

W warsztatach będą brać udział kluczowi działacze organizacji skautowych Regionu Azja i Pacyfik, a więc tej części świata, gdzie liczebnie skautów jest najwięcej na świecie. Uczestnicy będą stali przed istotnym wyzwaniem – na podstawie dotychczasowych doświadczeń poddać pod dyskusję, jak sprostać oczekiwaniom współczesności i efektywnie wdrażać metodę skautową.

Kiedy i gdzie? 12-15 sierpnia 2016 roku, na Tamkang University w Tajpej, stolicy Tajwanu. Przyjazd na miejsce warsztatów jest w dniu poprzedzającym (11 sierpnia), natomiast wyjazd odbywa się dzień po zakończeniu (16 sierpnia).

Wymagania wobec kandydata lub kandydatki:

• Zaliczona służba instruktorska
  • Wiek – powyżej 20 roku życia
  • Język angielski w stopniu komunikatywnym umożliwiającym swobodny udział w warsztatach (na poziomie B2/C1)
  • Posiadanie paszportu, który będzie ważny co najmniej do 16 lutego 2017 roku
  • Zgoda właściwego komendanta i rekomendacja chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych do udziału w przedsięwzięciu.
  • Gotowość do złożenia pisemnego sprawozdania i służenia organizacji wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas warsztatów
  • Doświadczenie w pracy instruktorskiej co najmniej na poziomie hufca. Doświadczenie związane z tworzeniem i udoskonalaniem programu będzie zwłaszcza mile widziane.
  • Pokrycie wpisowego w wys. 150 USD (koszt wpisowego obejmuje: transport z lotniska międzynarodowego w Tajpej na miejsce warsztatów, wyżywienie, zakwaterowanie, materiały szkoleniowe, wycieczkę studyjną). Pozostałe koszty są pokryte ze środków programu kandydatury Polski do organizacji Jamboree 2023.

Zamierzenia.

Uczestnicy:

NAUCZĄ się analizować obecną sytuację idei metody skautowej oraz zgłębiać teorię i obecne zastosowanie przywództwa w modelu skautowym w tym kontekście

DOCENIĄ, dzięki dzieleniu się doświadczeniami z pracy na poziomie drużyn wśród innych uczestników, skuteczność metody skautowej

STWORZĄ komentarz do zaproponowanej w Triennial Plan WOSM 2014-2017 (w rozdziale „Innovating Scouting) koncepcji metody skautowej oraz propozycje wykorzystania przez organizacje skautowe przywództwa w modelu skautowym.

Zgłoszenie należy wysłać na adres: [email protected] do 5 czerwca 2016 r. do północy. W zgłoszeniu należy podać następujące dane:

• imię i nazwisko
  • stopień
  • data urodzenia
  • numer telefonu kontaktowego
  • aktualnie pełniona funkcja i przydział służbowy (hufiec, chorągiew)

Do zgłoszenia należy dołączyć:

• list motywacyjny wskazujący powody, dla których kandydat chciałbym wziąć udział w warsztatach,
  • pomysł na to, jak po powrocie kandydat zamierza upowszechnić zdobytą wiedzę,
  • zgodę i rekomendację, o których mowa wyżej (w formie skanów podpisanych dokumentów), ale nie jest to obowiązkowe – zgoda/rekomendacja może być zamiast tego wysłana osobiście przez komendanta/pełnomocnika ds. zagranicznych chorągwi z maila kontaktowego na adres [email protected].