W Warszawie rozpoczęło się  szkolenie dla osób pracujących w ZHP z finansami. Jest ono organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych. W szkoleniu bierze udział 63 reprezentantów 23 jednostek organizacyjnych.
Pierwsza część szkolenia, poprowadzona przez Tomasza Gzela i Pawła Nowaka, dotyczyła Jednolitego Pliku Kontrolnego i została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych. Druga część to spotkanie ze Skarbnikiem ZHP w ramach konsultacji systemu finansowania struktury i władz ZHP oraz rozpoczęcia prac nad zmianami w polityce rachunkowości.
Na szkoleniu obecnych jest 6 komendantów chorągwi: dolnośląskiej, gdańskiej, krakowskiej, łódzkiej, mazowieckiej i śląskiej, 11 skarbników oraz przedstawiciele CKR ZHP.