Rusza drugi etap konkursu „Zmieniaj lokalnie”, który realizowany jest przez Główną Kwaterę Związku Harcerstwa Polskiego.

Za zespołami już pierwszy krok – zgłosili swoje zespoły do konkursu i przystąpili do realizacji swoich inicjatyw. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć efekty ich pracy! Zespoły mają czas na przesłanie sprawozdań do 4 grudnia. Prosimy, nie czekajcie na ostatnią chwilę!

Przegapiliście termin zgłoszeń? Nie szkodzi- pochwalcie się Waszymi wolontariackimi inicjatywami – czekamy na wasze sprawozdania. Sprawozdania należy wysyłać na adres [email protected]

W konkursie „Zmieniaj lokalnie” zadaniem zespołów jest zdiagnozowanie w swoim otoczeniu (szkoła, osiedle, gmina, hufiec itp.) potrzeby społecznej, którą można zaspokoić dzięki inicjatywie wolontariackiej. Wolontariat ma być też środkiem pozwalającym na szersze pokazanie takiej potrzeby w lokalnym środowisku. Działanie powinno się zakończyć przed 4 grudnia, a jego podsumowanie powinno nastąpić w czasie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który co roku przypada w dniu 5 grudnia. Do opisu oraz promocji działań powinny być wykorzystane możliwości mediów społecznościowych, np. fanpage na Facebooku, konto na Twitterze itp.

W konkursie biorą udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich, członkowie trójek klasowych i samorządów szkolnych, liderzy młodzieżowi, w tym liderzy harcerscy będący uczniami gimnazjów i szkół średnich.