W dniach 6-10 kwietnia hm. Agnieszka Pospiszyl, instruktorka Wydziału Zagranicznego GK ZHP, przebywała w Izraelu, gdzie spotkała się z przedstawicielami tamtejszych organizacji skautowych.

Spotkała się między innymi z komisarzami zagranicznymi WAGGGS i WOSM Izraelskiej Federacji Skautowej (Israel Boy & Girl Scouts Federation), zarządem Hebrajskiej Organizacji Skautowej (The Hebrew Scout Association), Izraelskiej Organizacji Skautów Arabskich (The Israeli Arab Scout Association), Organizacji Skautów Prawosławnych (The Orthodox Scout Association) i przedstawicielami Międzynarodowego Forum Skautów Żydowskich (International Forum of Jewish Scouts).

Rozmawiano m.in. o propozycji podjęcia współpracy między polskimi i izraelskimi instruktorami zaangażowanymi w działania Nieprzetartego Szlaku oraz możliwości częstszych spotkań skautów izraelskich z harcerzami w Polsce.

Skauci z Izraela byli bardzo zainteresowani m.in. funkcjonowaniem Centralnego Banku Pomysłów i naszą aktywnością w mediach społecznościowych.

Na zdjęciu jedna z drużyn szczepu z miejscowości Or Yehuda, komisarz zagraniczny federacji Amos Simon, instruktor wydziału zagranicznego The Hebrew Scout Association – Dor Posner oraz nasza przedstawicielka.