„Zainspiruj się programem” to hasło, które przyświecało instruktorom zgromadzonym na niedzielnych warsztatach. Wspieranie planowania pracy programowej na poziomie hufca, aktualne kierunki programowe, oraz problemy wychowawcze oto tematy, którymi zajmowało 50 programowców z całej Polski.

Uczestnicy podjęli próbę wypracowana narzędzi do walki z problemami wychowawczymi dotykającymi współczesne społeczeństwo. Postawili przed sobą cel nie tylko pogłębienia wiedzy, ale także umiejętności wsparcia programowego drużynowych. Podczas warsztatów mogli nie tylko poznać najnowsze propozycje programowe, ale też inspiracje skautowe. Ciekawą propozycją dla uczestników był panel o aktualnych kierunkach programowych czy prezentacja propozycji programowej „Stop bierności”, która odpowiada na problemy wychowawcze na lata 2015/2016.