Już tylko miesiąc dzieli nas od Pielgrzymki ZHP na Jasną Górę. „Pełnić służbę Miłością…” to hasło pod którego przewodnictwem, będziemy przeżywać tegoroczną pielgrzymkę.

Do tego szczególnego miejsca dla nas – Polaków – harcerze przybywali już z różnych okazji. Harcerskie majowe pielgrzymowanie na Jasną Górę jest już tradycją. W tym roku, 21. raz zgromadzimy się na błoniach przyklasztornych, aby rozbić obóz, rozpalić harcerską watrę, a przede wszystkim spędzić czas na wspólnej modlitwie i czuwaniu.

Tegoroczna Pielgrzymka jest odpowiedzią na wezwanie Papieża Franciszka, który ogłaszając Jubileusz Miłosierdzia wskazał nam, że: „Pielgrzymka jest znakiem szczególnym w Roku Świętym, ponieważ jest ikoną drogi, którą każda osoba przemierza w czasie swojej egzystencji”.

Przypominamy, że zgłoszenia na XXI Pielgrzymkę ZHP na Jasną Górę trwają do 9 maja. Więcej informacji na stronie wydarzenia.