LAS to Letnia Akcja Szkoleniowa przygotowana przez Centralną Szkołę Instruktorską. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu kształceniowym.

W dniach 17-21 sierpnia w jednym miejscu w Polsce, odbędzie się pięć niezależnych kursów przeznaczone dla przyszłych i już obecnych instruktorów ZHP.

Wybierz jeden spośród pięciu starannie przygotowanych kursów:

• KOLORYT – to propozycja dla przybocznych, drużynowych, członków referatów i namiestnictw Harcerskich.

Podczas tych kilku dni w 6 osobowych zespołach weźmiecie udział w zajęciach tematycznych dotyczących pracy z kadrą, pracy z drużyną, z radą drużyny i zastępem zastępowych oraz pracy nad harcerzami i zastępami. Wszystko osadzone w metodyce harcerskiej, aby wesprzeć pracę drużyn w jak najefektowniejszy sposób.

• EFEKT WIOSKI – Skierowany do instruktorów wspierających rozwój innych – Członków Chorągwianych ZKK, KSI i Komend.

Liczba uczestników – po 3 z każdej chorągwi zgodnie z powyższym kluczem, nie więcej niż 60 osób.

Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia… Nasz warsztat nastawiony jest na rozwój umiejętności w zakresie wspierania ludzi w rozwoju i dążeniu do ich celów. Będziemy doświadczać „na sobie” metod pracy ze zmianą nawyków, pokonywaniem trudności i realizacją marzeń, tak, by móc potem wesprzeć innych w rozwoju w oparciu o partnerskie i indywidualne podejście.

• ZLOT KOMENDANTÓW I KOMEND HUFCÓW – czyli miejsce wymiany doświadczeń dla instruktorów pełniących funkcje Komendantów Hufców.

Liczba uczestników – 100. Jeśli Komendant nie może być obecny, serdecznie zapraszamy przedstawiciela z komendy, który będzie reprezentował Hufiec.

Uczestnicy będą mieli okazję do porozmawiania o tym, jak działanie hufca regulują wewnętrzne dokumenty ZHP i czy te regulacje pomagają w codziennej pracy. Zmierzymy się z kwestiami wizerunkowymi oraz popracujemy nad materiałem dotyczącym bezpieczeństwa w pracy z dziećmi i młodzieżą.

• SZKOLENIE DLA KADRY 35+ trwające w sobotę i niedzielę podczas LASu, przygotowane przez Zespół Starszyzny GK ZHP oraz Krąg Starszyzny Harcerskiej LEGATUS.

Przeznaczone dla przewodniczących Kręgów Starszyzny Harcerskiej oraz przedstawicieli wspólnoty instruktorskiej z kręgu.

Warsztaty dotyczyć będą wdrażania uchwały pozyskiwania dorosłych do pracy wolontariackiej w organizacji.  Przewidujemy możliwość zorganizowania kursu przewodnikowskiego dla dorosłych.

• WSKAZÓWKI DLA HARCMISTRZÓW to spotkanie harcmistrzowskie, wzmacniające poczucie wspólnoty wśród harcmistrzów, zwłaszcza tych, którzy niedawno zdobyli stopień. Spotkanie poświęcone będzie tożsamości harcmistrzów i budowaniu wspólnoty harcmistrzowskiej w poszczególnych chorągwiach ZHP oraz na poziomie całej organizacji.

Liczba uczestników – 25 harcmistrzyń i harcmistrzów.

Poruszymy kwestie osobowości instruktorskiej w oparciu o realizowanie idei stopnia harcmistrza. Porozmawiamy o rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za całą organizację, o służbie i jej aspektach oraz doświadczaniu wyczynu harcmistrzowskiego.

Jeśli poszukujesz miejsca w którym możesz zaczerpnąć wiedzy, inspiracji i rozwinąć siebie oraz swój warsztat, koniecznie wpisz datę do swojego kalendarza i zarejestruj się na LAS już 10 kwietnia.