W dniach 4-5 czerwca 2016 r. w Ołtarzewie pod Warszawą na IX posiedzeniu spotkała się Rada Naczelna ZHP pod przewodnictwem hm. Dariusza Supła.

W sobotę wieczorem na uroczystym ognisku upamiętniającym 20. rocznicę odejścia na wieczną wartę hm. Stefana Mirowskiego swoimi wspomnieniami i refleksjami podzielili się jego najbliżsi współpracownicy: hm. Wojciech Katner, hm. Ryszard Pacławski i hm. Jacek Smura.

Zgodnie ze Statutem ZHP, Rada Naczelna ZHP dokonała oceny pracy Naczelnika ZHP i Głównej Kwatery ZHP w roku 2015, wymieniając przedsięwzięcia i działania pozytywne, budzące zastrzeżenia i negatywne.

Rada Naczelna przyjęła stanowisko w sprawie realizacji uchwały zjazdowej o reformie strukturalnej oraz w sprawie „odpisu” ze sprzedaży majątku przez jednostki ZHP.

Na wniosek Głównej Kwatery ZHP Rada Naczelna wyraziła zgodę na członkostwo Związku w Afrykańskiej Fundacji Skautowej.

Podjęte uchwały po dokonaniu ich redakcji zostaną umieszczone w serwisie dokumenty.zhp.pl.