Komendancie hufca, zastępco/członku komendy hufca ds. programowych/pracy z kadrą, namiestniku, znasz świetnego drużynowego, który napisał i realizuje ciekawy, inspirujący oraz adekwatny program dla swojej drużyny? Pokaż go – zgłoś swoich kandydatów do III edycji konkursu „Pochwal się programem”. To już ostatnia, centralna edycja konkursu, dlatego nie przegap okazji żeby wyróżnić drużynowych ze swego hufca.

Dobry program naszych drużyn to nie tylko jeden z pięciu filarów Strategii ZHP na lata 2012-2017, to także dowód na to, że zarówno Ty, jak i Twój podopieczny wykonujecie swoje funkcje na medal. Od 01 grudnia rusza III edycja konkursu pod tytułem „Pochwal się programem”, w którym na podstawie rekomendacji z hufca wyłonimy najciekawsze, najbardziej inspirujące i przede wszystkim najtrafniej dobrane do odbiorców programy pracy drużyn i gromad.

Programy wraz z krótkim uzasadnieniem mogą zgłaszać komendanci hufców, zastępcy/członkowie komend hufców ds. programowych/pracy z kadrą oraz namiestnicy do 15 stycznia 2017 roku. Krótkie uzasadnienia mają zawierać informacje odnośnie adekwatności programu do potrzeb danej jednostki oraz czy działania przez nią zaplanowane są realizowane. Prosimy również o wyraźne zaznaczenie jaką metodyką pracuje drużyna, której program jest zgłaszany (zuchowa, harcerska, starszoharcerska, wędrownicza, wielopoziomowa) oraz jaką funkcję pełni osoba zgłaszająca programy do konkursu.

Po 15 stycznia zbierze się komisja, składająca się z metodyków, która oceni nadesłane prace i wyłoni zwycięzców. Aby wziąć udział w konkursie program pracy musi być realizowany w roku 2016/2017. Propozycje do konkursu należy przesyłać na adres [email protected].

Programy pracy będą oceniane w oparciu o następujące kryteria:

  • Obecność i poprawność wszystkich elementów (charakterystyka, analiza, cele, zamierzenia, harmonogram),
  • Czy poszczególne elementy konsekwentnie z siebie wynikają,
  • Czy wyznaczone cele korespondują z Podstawami Wychowawczymi ZHP,
  • Atrakcyjność dla danej grupy wiekowej,
  • Adekwatność analizy do danego środowiska (w oparciu o rekomendacje z hufca),
  • Inne (m.in. przejrzystość programu, praca z kierunkami programowymi).