Harcerze w tym również ratownicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy Hufca Ostrowiec Świętokrzyski od wczoraj pomagają podczas Diecezjalnych Dni Młodych na terenie dekanatu Ostrowieckiego i diecezji Sandomierskiej.

Goście przybyli z Francji, USA, Australii, Chile, Mozambiku, Zimbabwe, Kanady oraz z Francji, Hiszpanii i Włoch. Harcerze pomagają jako wolontariusze, sprawują opiekę nad poszczególnymi grupami, pomagają w obsłudze uroczystości oraz zabezpieczają medycznie wszystkie imprezy w mieście. Harcerze z Ostrowa Świętokrzyskiego będą z pielgrzymami podczas dnia wspólnoty w Sandomierzu, gdzie przybędą uczestnicy z całej diecezji sandomierskiej.

25 lipca po wyjeździe pielgrzymów z naszego miasta, 9 osobowa grupa ratowników HCPP wyjedzie pełnić Białą Służbę do Krakowa.