17 września 2016 to ważna data nie tylko dla harcerzy, ale i dla wszystkich mieszkańców z Wyspy Sobieszewskiej. Pierwsze łopaty zostały wbite w miejscu budowy nowego mostu.

Jest to przełom dla wszystkich mieszkańców wyspy i harcerzy. Do roku 2018 powstanie most zapewniający dogodny dojazd do wyspy, co ułatwi organizację na niej Zlotu Związku Harcerstwa Polskiego.

Rozpoczęcie tej budowy to dowód na to, że harcerstwo ma moc inspirowania ludzi do tworzenia lepszego świata. ZHP było jedną ze stron podpisującą umowę, która obejmuje wspólne cele dla mieszkańców wyspy, miasta Gdańska i ZHP, czyli poprawy życia społecznego i infrastruktury Wyspy Sobieszewskiej. W spotkaniu wzięła udział naczelniczka ZHP – hm. Małgorzata Sinica oraz hm. Karol Gzyl – członek Głównej Kwatery ZHP, komisarz zagraniczny.