Jak co roku zachęcamy wszystkich harcerzy oraz turystów do skorzystania z oferty ośrodków zrzeszonych w Grupie ZHP – OSW  „Perkoz” oraz schroniska „Głodówka”.

Od wielu lat harcerze korzystają z uroków tatrzańskich szlaków i mazurskich jezior przebywając w ośrodkach ZHP. Pomimo wielu różnorodnych wydarzeń, które odbywają się tam w przeciągu roku, ich drzwi są cały czas otwarte dla nowych grup i inicjatyw.

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Perkoz”

„Perkoz” znajduje się pośrodku lasu nad klarownym jeziorem zwanym Pluszne. Centrum skautowe, które odnajdziemy na Mazurach zapewnia ukojenie i odpoczynek od hałasów i zgiełku tętniącego miasta. Wspaniała przystań jest cenną wartości pozwalającą praktykowanie sportów wodnych. To doskonałe miejsce na szkolenia, obozy harcerskie oraz zielone szkoły! Dodatkowym atutem organizowania tam zielonej szkoły jest bogata oferta zajęć edukacyjnych, które odbywają się na terenie ośrodka i w jego najbliższych okolicach.

Poza tym „Perkoz” oferuje możliwość organizacji wesel, konferencji biznesowych  jak również innych konferencji biznesowych.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej ośrodka oraz na Facebooku.

Schronisko Harcerskie „Głodówka”

Pośrodku Tatr, w niedalekiej odległości od Zakopanego znajduje się schronisko ulokowane na polanie Głodówka. To urocze miejsce oferuje jeden z najpiękniejszych widoków pośród całego regionu tatrzańskiego – panoramę gór widzianą z odległości 77 kilometrów.

Głodówka jest doskonałym punktem wypadowym na górskie wycieczki. Zapewnia ponad 100 miejsc noclegowych, doskonałe polskie jedzenie i niezapomnianą atmosferę. To wszystko sprawia, że pobyt na Głodówce zapewnia niezapomniane wspomnienia.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej schroniska oraz do śledzenia go na Facebooku.