W dniach 13-17 maja w Tbilisi odbyło się trzecie forum „Europe-Eurasia Meeting”.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji skautowych należących Regionu Europejskiego i Regionu Eurazji WOSM z takich krajów jak Dania, Finlandia, Czechy, Słowacja, Rumunia, Serbia, Węgry, Estonia, Litwa, Białoruś, Ukraina, Kazachstan, Azerbejdżan, Armenia i Gruzja, a także członkowie regionalnych i światowych władz WOSM. Z Polski udział wzięło dwoje instruktorów, którzy odpowiadają za współpracę z Regionem Eurazji w Zespole Projektu Jamboree: phm. Katarzyna Greczycho i hm. Robert Kawka.

Ideą spotkania było nawiązanie partnerskich stosunków między oboma regionami i znalezienie możliwości współpracy poszczególnych organizacji. Uczestnicy forum mieli także okazję popracować nad rozwojem swoich umiejętności liderskich, poszukać możliwości finansowania projektów międzynarodowych, zwiedzić okolice Tbilisi oraz poznać gościnność Gruzinów.

W trakcie forum miało miejsce ważne wydarzenie — przewodniczący komitetów regionalnych Irina Pruidze i Andrea Demarmels podpisali umowę o współpracy regionów.

Liczymy na to, że spotkanie w Tbilisi zaowocuje licznymi projektami, w które zaangażują się organizacje z Europy i Eurazji.