Od dwóch dni w Poznaniu trwają uroczystości upamiętniające wybuch Powstania Wielkopolskiego. Harcerki i harcerze z Chorągwi Wielkopolskiej dbają, aby pamięć o bohaterach tamtych dni wciąż była żywa.

27 grudnia 1918 r. wybuchło Powstanie Wielkopolskie – zwycięski zryw niepodległościowy, który zapisał się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń regionu i kraju. Właśnie mija kolejna rocznica od pamiętnych wydarzeń – to wyjątkowa okazja do świętowania, w którą każdego roku chętnie włączają się mieszkańcy Wielkopolski.

W tym roku poza obstawieniem uroczystości oficjalnych Chorągiew Wielkopolska przygotowała warsztaty dla najmłodszych uczestników obchodów, podczas których można było wykonać patriotyczne rozetki, flagi oraz wiatraczki.

Odbyła się również pierwsza edycja Rajdu Powstanie 18 – gry miejskiej skierowanej do drużyn harcerskich oraz starszoharcerskich, przygotowanej przez poznańskie środowiska.

Chorągiew Wielkopolska rozpoczęła już intensywne przygotowania do obchodów 100-lecia wybuchu Powstania. W styczniu 2017 r. zostanie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Chorągwią, Marszałkiem Województwa i Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Zapoczątkuje to 2-letni projekt, którego punktem kulminacyjnym będzie chorągwiany zlot w grudniu 2018 roku.