Blisko 100 wolontariuszy wspierało przygotowanie trzeciego dnia skautowej przygody podczas Central European Jamboree.

Międzynarodowa grupa ochotników już trzeci dzień pomagała w przygotowaniu emocjonujących zajęć dla 6 subcampów. Dziś uczestnicy mieli okazję między innym wziąć udział w grze kooperacyjnej „The Lost Painter”. W międzynarodowych patrolach skauci mieli za zadanie rozwiązywać zagadki, które doprowadzały ich do wyjaśnienia tajemnicy zaginionego malarza. Gra nie była tylko czystą rozrywką – uczyła uczestników  akceptowania siebie nawzajem oraz przełamywania barier.

Podczas gry skauci, w tym Csenger z Węgier, mieli szansę odkryć kolejne znaczenie hasła „Art of scouting”. Uważam, że to bardzo dobrze, że staramy się zaszczepić w młodych ludziach kreatywność. Sztuka sprawia, że ludzie robią dobre rzeczy i korzystają w pełni z życia – mówi.

Skautowa przygoda będzie trwała jeszcze tydzień. W następnych dniach uczestnicy będą mogli wziąć udział w służbie skautowej, spotkaniu z mistrzem czy w wycieczkach po terenie dolnego śląska.