Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z edukacją globalną, myślisz globalnie i działasz lokalnie, a do tego wszystkiego chcesz przekazywać swoją wiedzę innym to to ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Aktywni Obywatele Świata to trzyletni projekt realizowany przez ZHP i inne organizacje skautowe z 7 krajów europejskich w porozumieniu z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się właśnie edukacją globalną. Projekt zaczął się w 2015 roku, ma na celu zwiększanie świadomości harcerzy na temat procesów zachodzących w zglobalizowanym świecie oraz zachęcenie ich do aktywnego działania, a więcej na jego temat można dowiedzieć się na stronie.

W związku z prowadzonymi w projekcie działaniami ogłaszamy nabór uzupełniający na harcerskich ekspertów edukacji globalnej.

Zgłosić może się każdy, kto:

– ma otwartą próbę przewodnikowską,

– ma wolny weekend w terminie 15-17 kwietnia i może wtedy przyjechać na szkolenie do Warszawy,

– mile widziana jest wiedza z zakresu edukacji globalnej, ale jeżeli jej nie masz to zawsze możesz ją zdobyć, a projekt Ci w tym pomoże.

Z ekspertami podpisane zostaną umowy wolontariackie na okres półtora roku. Od wolontariusza będzie wymagane:

– znajomość narzędzi projektowych (m.in. o tym będzie mowa na kwietniowym spotkaniu),

– przeprowadzenie w ciągu roku jednego szkolenia dla drużynowych i jednej akcji lokalnej,

– chęć poszerzania wiedzy tak, by samemu zostać Aktywnym Obywatelem Świata,

– mile widziana, choć nie obowiązkowa, jest znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Projekt oferuje szkolenie i spotkania w Polsce, możliwość wyjazdu na dwa wyjazdy zagraniczne (na Słowację w maju 2016 i na Słowenię w 2017 r.), materiały, wiedzę, gadżety promocyjne i edukacyjne oraz ciekawe doświadczenia. Ponieważ projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej, zaangażowanie w projekt nie wymaga żadnych opłat.

Zgłoszenia na harcerskich ekspertów edukacji globalnej przyjmowane są poprzez formularz internetowy  i trwają do piątku 8 kwietnia do godziny 23.59. Z wybranymi osobami będziemy kontaktować się telefonicznie lub skypowo. Jeżeli masz jakieś pytania, nie wahaj się zapytać: [email protected].