Zakończyły się harcerskie spotkania w Stemplewie! 300 członków Drużyn Nieprzetartego Szlaku z wielu regionów  Polski prezentowało swój dorobek innym uczestnikom oraz zdobywało nowe umiejętności.

Podczas zlotu odbyły się między innymi Manewry Harcerskie „Sprawność i umiejętność”, warsztaty artystyczne „Manualia Harcerskie”, Spotkanie w Średniowiecznej Wiosce Rycerskiej , warsztaty ekologiczne i festiwal piosenki.

Bardzo ważnym elementem zlotu była akcja „Oddaj KREW – ocal życie… Zostań Bohaterem” – wielu harcerzy  i instruktorów zdecydowało się wziąć w niej udział.

Na tegoroczny zlot przyjechało 300 niepełnosprawnych harcerzy i instruktorów. Dla niektórych z nich to wielka wyprawa. Pokonali setki kilometrów, aby spotkać się na Zlocie. W tym roku w spotkaniu wzięło udział 30 drużyn. Zlot odwiedziło wielu znamienitych gości, reprezentujących władze lokalne i wojewódzkie. Główną Kwaterę ZHP reprezentował ks. hm. Wojciech Jurkowski, naczelny kapelan ZHP.