Od samego rana ulice Zakopanego wypełnili harcerze. Gry miejskie dla wszystkich pionów metodycznych wystartowały o godzinie 10:00, równocześnie z pierwszą turą warsztatów duchowych. Dla uczestników przygotowano punkty programowe, na których mogli sprawdzić swoją zręczność, kreatywność i spryt.

Po przerwie na obiad zuchy i harcerze wzięli udział w Teatrze Światła. W tym samym czasie harcerze starsi i wędrownicy bawili się na Koncercie Światła, słuchając występu zespołu Nazaret. Następnie kontynuowali zajęcia na warsztatach duchowych.

Wieczorem wszyscy zlotowicze wzięli udział w ogniobraniu przygotowanym przez Hufiec Podhalański z okazji 25-lecia Betlejemskiego Światła Pokoju w Polsce. W atmosferze zadumy i refleksji zebrani przy harcerskim schronisku na Głodówce słuchali rozważań nad ideą akcji – niesieniem pomocy i nadziei tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Zwieńczeniem wieczoru był moment zapalenia góralskiej watry na polanie Głodówka.

Zlot Betlejemski jest organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju. Jutro światło dotrze do Polski i ruszy w podróż po kraju.