14 grudnia s/y Zawisza Czarny wyruszył w rejs,  którego celem jest dostarczenie Betlejemskiego Światła Pokoju skautom mieszkającym w Danii i Szwecji. Na pokładzie żaglowca płyną harcerki i harcerze z całej Polski.

Trzydzieścioro harcerek i harcerzy z całej Polski pokona zimowe morze Bałtyckie, by przekazać szczególny symbol pokoju skautom i mieszkańcom duńskiej wyspy Bornholm, a następnie skautom i mieszkańcom szwedzkiego miasta Karlskrona. Rejs jest częścią światowej sztafety, która zaczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To ogień właśnie z tej Groty przekazują sobie skauci z wielu krajów świata. Ogień trafia do domów, podawany jest z miasta do miasta, przekracza granice województw, państw a dzięki nam… także trafia za morze. Jest to piąty, jubileuszowy rejs z Betlejemskim Światłem Pokoju.

Według wstępnych planów „Zawisza” ponownie zacumuje na redzie w Gdyni 20 grudnia w samo południe. Uczestnictwo w zimowym morskim rejsie to wielkie wyzwanie, szczególnie dla  młodych, niedoświadczonych ludzi. Nadchodzące dni będą dla nich niezwykłą przygodą. Całej załodze życzymy powodzenia!