Ponad 1000 harcerzy i harcerek z całej Polski dotarło na Pola Grunwaldzkie, aby na kilka dni wcielić się w bohaterów epoki średniowiecza.

Całe wydarzenie rozpoczęło się oficjalnym apelem, po którym uczestnicy udali się do swoich gniazd zlotowych, gdzie integrowali się wśród tańców i śpiewów.

Średniowieczna receptura na podpłomyki i tajniki tańca z ogniem to tylko przedsmak tego co czeka na rajdowych śmiałków. Jednym z największych wyzwań, któremu będą musieli stawić czoła będzie Wielki Sejmik Grunwaldzki, na którym jak niegdyś stan szlachecki, staną przed wyborem nowych władz swojej wspólnoty.

Dla chorągwi Warmińsko-Mazurskiej Zlot jest wyjątkowo ważnym wydarzeniem, ponieważ podczas jego trwania będzie ona obchodziła swoją 70 rocznicę.

Całość zakończy się uroczystym apelem na Wzgórzu Pomnikowym, z udziałem przedstawicieli władz naczelnych, samorządowców oraz Kompanii Reprezentacyjnej  Wojska Polskiego.

Bieżące relacje z rajdu, można śledzić na facebooku.