W czwartek do Belwederu na zaproszenie Pary Prezydenckiej przybyli przedstawiciele kierownictw krajowych organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas spotkania Anna i Bronisław Komorowscy złożyli na ręce przedstawicieli poszczególnych organizacji harcerskich podziękowania za dotychczasową służbę oraz współpracę z urzędem głowy państwa. Harcerze podziękowali prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za działania podejmowane na rzecz zbliżenia i ściślejszej współpracy pomiędzy organizacjami harcerskimi w Polsce oraz polskim harcerstwem poza granicami kraju.

W spotkaniu uczestniczyli Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł.