Światowa Organizacja Ruchu Skautowego (WOSM) jest głęboko wstrząśnięta atakami terrorystycznymi, które w piątek wieczorem miały miejsce w Paryżu.

Wydarzenia te stanowią świadectwo przeciwko wszystkim powszechnym wartościom, w które wierzy i w obronie których staje skauting. W chwilach wielkiego niepokoju wzywamy wszystkich do zachowania spokoju. Nasze myśli i modlitwy są z rodzinami osób, które ucierpiały na skutek tych tragicznych wydarzeń. Niech w trudnych chwilach wiara będzie dla nas pocieszeniem.

Dla nas, skautów i Posłańców Pokoju, jest to czas, w którym powinniśmy wzmocnić nasze działania na rzecz przywracania pokoju, bycia przyjacielem i bratem dla każdego bez względu na rasę, religię, narodowość i pochodzenie społeczne – po to, by ponad granicami tworzyć lepszy świat.

Zostaliśmy poinformowani, że wszyscy uczestnicy biorący udział w seminarium Scouts of the World Award, które odbywa się w Paryżu w dniach 12-15 listopada są bezpieczni. Jesteśmy z nimi w bezpośrednim kontakcie.

Światowa Organizacja Ruchu Skautowego

W seminarium Scouts of the World Award uczestniczy także dwójka instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego, z którymi jesteśmy w kontakcie.