W uroczystości udział wzięli uczestnicy i laureaci konkursu wraz ze swoimi promotorami, opiekunami naukowymi. Uczestniczyli również Szef Kancelarii Prezydenta RP min. Jacek Michałowski, posłanki z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Harcerstwa Bożena Kamińska, Ligia Krajewska i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Komisja Konkursowa wraz z jej przewodniczącym prof. dr hab. hm. Adamem Massalskim oraz władze ZHP z naczelnik hm. Małgorzatą Sinicą.

W tym roku na konkurs wpłynęło 30 prac, z których nagrodzono siedem i wyróżniono cztery:

Komisja przyznała 2 wyróżnienia w kategorii praca LICENCJACKA

1. Ninie Prach za pracę „Znaczenie harcerstwa dla rozwoju osobowości dzieci w młodszym wieku szkolnym”
  2. Agnieszce Warzecha za pracę „Działalność turystyczna Chorągwi Śląskiej ZHP oraz możliwości jej usprawniania”

2 wyróżnienia w kategorii praca MAGISTERSKA:

1. Krystynie Balsewicz za pracę „Działalność niezależnego kręgu instruktorów harcerskich „Leśna szkółka” w latach 1981-2013”
  2. Jakubowi Jaśniewiczowi za pracę „Życie bez harcerstwa – motyw (procesu) rezygnacji z działalności w Związku Harcerstwa Polskiego”

Nagrodzono

W kategorii PUBLIKACJA:

1. nagroda II stopnia w dziedzinie publikacji dla Krzysztofa Wojtyczy za pracę „Hufiec Kraków-Krowodrza w latach 1973-1989”

W kategorii praca LICENCJACKA:

1. nagroda III stopnia dla Magdaleny Kropiwnickiej za pracę „Wpływ Związku Harcerstwa Polskiego na aktywność turystyczną dzieci i młodzieży”