Jeśli jesteś drużynowym lub funkcyjnym w szczepie, to już w październiku możesz wziąć udział w kolejnym spotkaniu Start-Up w Niemczech. Jesteś ciekaw, jak wyglądają zwyczaje skautów niemieckich? Czym się różnią od nas? A może w czym są do nas podobni? Widziałeś, widziałaś, jak wygląda ich typowy namiot, w którym można palić ognisko w środku? Od kogo skauci niemieccy zapożyczyli te namioty?

Start-Up to impreza, na której poznajemy naszych sąsiadów zza Odry podczas wspólnych warsztatów. Wspólnych, bo biorą w nich udział drużynowi z Polski i Niemiec. I prowadzą je członkowie wydziałów zagranicznych z Polski i Niemiec. Celem Start-Up jest zapoznanie się ze specyfiką niemieckich organizacji skautowych, poznanie nowych przyjaciół, przygotowanie do wspólnych projektów i postawienie pierwszych kroków we współpracy międzynarodowej.

Zgłoś się na Start-Up 2015, który odbędzie się w terminie 16-18 października 2015 r. na terenie bazy DPSG w Leverkusen.

Wpisowe 110 zł, płatne przelewem na konto po zakwalifikowaniu się na imprezę, pokrywa przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie w Leverkusen i materiały programowe.

Zostanie zorganizowany przejazd busem, który wyjedzie z miejscowości, która zostanie wybrana po spłynięciu zgłoszeń (najbardziej dogodna lokalizacja w stosunku do miejsc zamieszkania uczestników i możliwości finansowych). Miejsce wyjazdu podamy więc później. Należy zakładać, że wyjazd nastąpi około południa w piątek 16 października lub tego samego dnia wcześnie rano. Powrót nastąpi wieczorem 18 października, na granicy w Polsce planujemy być około godz. 18:00.

Komunikacja na seminarium będą wspierać tłumacze, mile widziana znajomość niemieckiego lub angielskiego.

Aby zgłosić się na seminarium Start-Up 2015 należy wypełnić ankietę i wysłać ją zgodnie z instrukcją na adres: [email protected]. Czas na zgłoszenie jest do 2 października.

—> pobierz ankietę DOC
—> pobierz ankietę PDF

Uczestnicy muszą dokonać przelewu na konto ZHP Główna Kwatera 28 1140 1010 0000 5392 2900 1006 w ciągu 5 dniu od otrzymania potwierdzenia o zakwalifikowaniu do udziału w Start-Up. Brak przelewu w terminie może spowodować cofnięcie zgody na udział danej osoby w spotkaniu.

Dla ZHP przewidzianych jest kilkanaście miejsc, więc weźmiemy pod uwagę kolejność zgłoszeń.

Nie zapomnijcie poinformować o zakwalifikowaniu się swojego chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych o udziale w imprezie. Każdy uczestnik jest zobowiązany we własnym zakresie posiadać kartę ubezpieczenia EKUZ oraz ubezpieczenie NNW.

Wydarzenie jest dofinasowane ze środków PNWM.