Sztafeta Rowerowa „Ognień Niepodległości” dotarła do Warszawy! Harcerze i instruktorzy Hufca Zgierz przywieźli ogień zapalony na cmentarzu polskich legionistów w Kostiuchnówce na Ukrainie.

Harcerze z Hufca Zgierz zameldowali Naczelnik ZHP hm. Małgorzacie Sinicy, że bezpiecznie dotarli do Warszawy. Wszyscy uczestnicy sztafety spotkali się z Druhną Naczelnik, by opowiedzieć o całej wyprawie. Jutro harcerze wezmą udział w Capstrzyku Niepodległościowym z udziałem Ministra Obrony Narodowej. Uroczyste zakończenie XV Rowerowej Sztafety „Ogień Niepodległości” odbędzie się 11 listopada w Warszawie. Podczas honorowych salw armatnich harcerze i instruktorzy z Hufca ZHP Zgierz złożą znicz na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Od 2000 roku drużynowi i instruktorzy z Hufca ZHP Zgierz na początku listopada wyruszają na Wołyń, by rozpocząć sztafetę z Ogniem Niepodległości. Symboliczny ogień pobierany  jest w Polskim Lasku na cmentarzu legionowym w Kostiuchnówce na Wołyniu podczas uroczystości, w których udział biorą władze naczelne Związku Harcerstwa Polskiego,  przedstawiciele Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Konsulatu Generalnego RP w Łucku, szkół partnerskich i organizacji pozarządowych oraz zaprzyjaźnieni mieszkańcy.