Harcerze zmieniają świat na lepsze! Rozpoczęła się realizacja projektów w ramach programu grantowego Messengers of Peace.

W Dniu Wszystkich Świętych  1 Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „AKT.es” z Hufca ZHP Sztum im. I Dywizji Kościuszkowskiej (Chorągiew Gdańska) zorganizowała przy cmentarzu w Sztumie punkt harcerski. Pełniła tam służbę poprzez pomoc starszym i niepełnosprawnym osobom w przenoszeniu kwiatów i zniczy do grobów ich najbliższych. Poza tym, zważając na jesienną aurę, oferowali przechodniom ciepłą herbatę i kawę. Przed Dniem Wszystkich Świętych harcerze udali się na cmentarz w celu oczyszczenia grobów opuszczonych oraz grobu nieznanego żołnierza.

Materiały zakupione do realizacji projektu został sfinansowane z programu grantowego Messengers of Peace (Posłannicy Pokoju).

Messengers of Peace (Posłannicy Pokoju) to inicjatywa zapoczątkowana przez Światowy Komitet Skautowy w 2011 r., która ma na celu wspieranie i inspirowanie młodych ludzi do działania na rzecz społeczności lokalnej. Każde podejmowane przez skautów działanie, niezależenie od jego skali, które wiąże się z poprawą bezpieczeństwa czy pozytywną zmianą warunków bytowych lub zdrowotnych części społeczeństwa, wpisuje się w ideę posłannictwa pokoju.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z akcji na Facebooku.