ZHP Chorągiew Kielecka zaprasza  na niezwykłe wydarzenie – manewry ROTA 2015, które odbędą się we wrześniu.

Harcerze z całej Chorągwi spotkają się w dniach 4-6 września w Harcerskim Ośrodku Obozowym „Lubianka” koło Starachowic. To właśnie tam odbędą się tegoroczne Manewry. Pod skrótem – ROTA. Co kryje się pod skrótem?

R – Ratownictwo. Czyli coś, co może przydać nam się w każdej chwili. Dzięki opanowaniu podstawowej wiedzy, możemy ocalić czyjeś życie. Jednak oprócz podstaw, zostaną także przeprowadzone także zajęcia z ratownictwa wodnego, czy technik łącznościowych.

O – Obronność. Harcerze będą mogli przećwiczyć szybkie reagowanie w sytuacji zagrożenia. Przede wszystkim będą to umiejętności z zakresu samoobrony. Dodatkowo odbędzie się spotkanie z oficerami  Sił Zbrojnych RP, którzy opowiedzą nieco o swojej pracy.

T – Technika. W ramach tego bloku realizowany będzie Turniej Trójtechniczny, na którym uczestnicy sprawdzą jak radzą sobie w dziedzinach takich jak: strzelectwo, paintball, pływanie. Każdy chętny będzie mógł się także zmierzyć z najprawdziwszym wojskowym torem przeszkód!

A – Aktywność obywatelska. Staramy się zachęcać młodzież do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Staramy się pokazać im, że w przyszłości to właśnie oni będą decydować o losach naszego kraju!

Manewry Chorągwi Kieleckiej to coś, co warto zobaczyć. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów zapraszamy na stronę wydarzenia.

Pokazujemy także film z poprzedniej edycji wydarzenia.