Komenda Zlotu przygotowała kilka propozycji na spędzenie zlotowych wieczorów.

Organizator: Szlak granatowy

Nazwa: Ogniska metodyczne

Opis: W czwartkowy wieczór podczas Zlotu Kadry Komenda Szlaku Granatowego ma zaszczyt zaprosić wszystkich, którzy chcą spędzić czas w harcerskiej atmosferze, przy blasku ognia i podyskutować o ważnych tematach dotyczących poszczególnych grup metodycznych. Podejmij dyskusję razem z nami i podziel się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i propozycjami. ZAPRASZAMY!

Równocześnie spotkamy się przy czterech ogniskach:

ognisko zuchowe – Przejście zucha do drużyny harcerskiej oczami wodza
zuchowego, zwłaszcza w obliczu obniżenia wieku zuchów

ognisko harcerskie – 100 sposobów na kolejne obrzędowe ognisko o historii w ZHP. O wychowaniu historycznym i tradycji harcerskiej u harcerzy

ognisko staszoharcerskie – Projekt jako niewykorzystany a podstawowy
instrument metodyczny. Jak to zmienić?

ognisko wędrownicze – Drużyna wędrownicza czy krąg instruktorski? O różnicach w pracy z kadrą szczepu/hufca a pracy z drużyną wędrowniczą

Organizator: szlak pomarańczowy

Nazwa: Jamboree 2023 – szansa dla ZHP

Opis: Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania prezentacji oraz zabrania głosu w dyskusji na temat: Na czym polega projekt Jamboree 2023 w Polsce ? Skąd wziął się pomysł, kto go wprowadza w życie, na jakim etapie realizacji jesteśmy? Czy rzeczywiście organizacja światowego jamboree skautowego w Polsce stanowi szansę rozwoju całej organizacji, czy przeciwnie, jest tylko kosztowną fanaberią garstki zapaleńców? Czy możliwa jest porażka? Wreszcie, co ja (każdy z nas) ma z tym wspólnego, co może od siebie dać i co zyskać?

Miejsce: główna scena

Organizator: szlak czarny

Nazwa: Testowanie gry planszowej „Drużyna specjalnościowa”

Opis: Gra dydaktyczna ukazująca w przystępny sposób wzorcowy model utworzenia i prowadzenia drużyny specjalnościowej w ZHP. Stanowi ciekawą formę przybliżenia zagadnienia pracy ze specjalnościami zwłaszcza dla kadry nie pracującej dotychczas ze specjalnościami. Gra pozwoli zrozumieć w jaki sposób praca ze specjalnościami wpływa na rozwój harcerzy. Czarny Szlak przygotuje 5 stanowisk do gry. Jednorazowo w grę będzie mogło zagrać 5 osób.

Liczba osób: do 25 jednocześnie

Miejsce: podobóz szlaku czarnego

Organizator: szlak wrzosowy

Nazwa: Kto ma rację?! (przede wszystkim dla szlaku granatowego)

Opis: Pamiętacie kultowy program dyskusyjny KTO MA RACJĘ? Nawet jeżeli nie mogliście go poznać, to teraz macie na to szansę! Podczas wieczornego programu będziemy mogli zapoznać się ze zdaniem i opinią specjalistów. Tematem przewodnim z jakim się zmierzymy to bycie LIDEREM. Jaki obraz jako organizacja powinniśmy promować pod hasłem PRZYWÓDCA, DRUŻYNOWY?  Wśród przyjaznej wrzosowej atmosfery postaramy się rozwinąć ten temat.

Miejsce: podobóz szlaku wrzosowego

Organizator: Kapelan ZHP i instruktorzy Centrum Duchowego

Nazwa: Kurs Przedmałżeński (niezbędny udział w spotkaniach zarówno w czwartek, jak i piątek!)

Opis: Planujesz wstąpić w związek małżeński lub po prostu chcesz więcej dowiedzieć się o tym sakramencie? Tych, którzy przeczuwają, że ślub to nie tylko biała sukienka i wesele, a długie i szczęśliwe życie przy właściwym nastawieniu występuje nie tylko w bajkach zapraszam na zakończony uzyskaniem właściwego certyfikatu kurs przedmałżeński. W spotkaniach mogą uczestniczyć zarówno pary, jak i single (kurs nie obejmuje poradnictwa rodzinnego).

Liczba osób:

Miejsce: Centrum Duchowe

Organizator: Centralna Szkoła Instruktorska ZHP

Nazwa: Matryca kompetencji

Opis: Zapraszamy instruktorów, szczególnie w stopniu podharcmistrza i harcmistrza, na spotkanie dotyczące projektu CSI ZHP znanego pod nazwą „matrycy kompetencji”. Matryca ma być narzędziem wspierającym kadrę w dokonaniu analizy posiadanych kompetencji (rozumianych jako wiedza, umiejętności i postawy) i przygotowaniu do pełnienia funkcji instruktorskiej. Projekt ma wzmocnić indywidualne podejście do rozwoju instruktora, pomóc w budowaniu zasobu kadrowego w hufcu i chorągwi oraz wesprzeć wdrażanie Systemu Pracy z Kadrą. Wiążemy z nim wielkie nadzieje i chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do rozmowy i współtworzenia go.

Więcej zajęć i ich opisów znajdziecie na stronie.