Występ jest dla uczestników 42. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej ogromnym przeżyciem. Nie chodzi tylko o stres związany z pokazaniem się szerokiej publiczności. Niesamowicie istotna dla młodzieży jest świadomość, kto prezentuje się na tej samej scenie.

W tym roku na Festiwalu oprócz uczestników wystąpią także profesjonalne zespoły, takie jak: „Wartaki”, „Sound Rush”, „Old Marinners”, czy „Shapeles”. Wszystkie te grupy nie raz, nie dwa prezentowały się przed szeroką publiką!
Specjalnie dla Was, postanowiliśmy przedstawić nasze tegoroczne gwiazdy:

Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki” to zespół wokalno-instrumentalny, działający od 1974 roku w Kole. Ich utwory znają wszyscy harcerze. W swojej historii zagrali już ponad 1500 koncertów! Warto wspomnieć, że „Wartaki” wielokrotnie występowały w ramach Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej i aż 6 razy zdobyły „Złotą Jodłę”!

„Sound Rush” jest młodzieżową kapelą pochodzącą z Kielc. Grają alternatywnego rocka. Chociaż na scenie pojawili się niedawno – dokładnie w 2013 roku, to regularnie uświetniają swoimi występami uroczystości takie jak Święto Kielc, czy inne festyny w województwie świętokrzyskim.

„Old Marinners” to zespół folkowy, który specjalizuje się w muzyce szantowej. Powstał w 2008 roku w Skarżysku-Kamiennej. Ma na swoim koncie wiele nagród z festiwali muzyki żeglarskiej, jednak największym osiągnięciem grupy jest zdobyty laur „Muzyczny Scyzoryk”.

„Shapeles” jest funkowo/rockową kapelą za Skarżyska-Kamiennej. Na scenie pojawili się w 2013 roku i od tego czasu zdobyli wielu fanów – świadczyć o tym może ilość granych przez zespół koncertów w świętokrzyskim oraz poza jego granicami.

Jak widać, na Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno fan mocniejszego brzmienia, jak i osoba lubiąca sentymentalnie powspominać dawne ogniska oraz melodie im towarzyszące.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obserwowania nas na facebooku: https://www.facebook.com/HFKMS
Dodatkowo zachęcamy do obejrzenia filmu o zespole „Wartaki” https://www.youtube.com/watch?v=17TnVK90xpA

I niech się kręci!