Dziś mija już siódmy dzień od rozpoczęcia 42. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Aż ciężko w to uwierzyć, ale coraz bliżej do Koncertu Galowego – a co za tym idzie do przyznania tegorocznych Jodeł!

Na wyjazdach harcerskich czas szybko płynie, aż za szybko – to słowa, które można usłyszeć z ust wielu uczestników Festiwalu. Dziś dobiegła końca pierwsza edycja Culture Scout Camp – obozu harcerskiego stworzonego w centrum miasta. 50 osób biorących udział w zajęciach w ramach CSC z pewnością zapamięta go na bardzo długo. Przez 4 dni mieli możliwość spróbować swoich sił w tańcu, śpiewie, graniu na instrumentach oraz w wielu innych. Jednak przede wszystkim poznali nowych przyjaciół z całej Polski, którzy tak jak oni są zafascynowani tematyką szeroko rozumianej kultury.

Więcej o Culture Scout Camp znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=XaBzT0krHaE

Organizatorzy jednak nie pozwalają sobie na chwilę wytchnienia.
Przez cały nadchodzący tydzień będą trwały warsztaty oraz przesłuchania.
Warto wspomnieć przede wszystkim o warsztatach „Obudź w sobie film” – gdzie uczestnicy dowiedzą się jak wielkie możliwości wyrażenia własnej ekspresji daje im współczesna technologia. Zobaczą także jak amatorskim sprzętem nagrać dobry jakościowo oraz treściowo materiał. Zajęcia odbędą się w terminie 20-21 lipca.

Kolejnym ciekawym projektem na ten tydzień będą warsztaty „Młodzi Dobrze ROCKujący”. Młodzież doszlifuje swoje umiejętności gry na gitarze elektrycznej, basowej oraz perkusji. Profesjonalni instruktorzy dadzą im także kilka wskazówek dotyczących wokalu. Całość zostanie podsumowana koncertem na kieleckim rynku. Oprócz uczestników wystąpią na nim także zespoły „Sound Rush” oraz „Shapeles”. Zajęcia odbędą się w terminie 20-21 lipca, a koncert już 22 lipca!

Festiwalowicze niecierpliwie czekają już na zbliżający się Koncert Galowy – dlatego wszyscy szykują swoje stroje, instrumenty, choreografię oraz głosy. Przecież każdy liczy, że to właśnie on w tym roku wystąpi i co równie ważne otrzyma Złotą Jodłę!

Więcej o przygotowaniach do Koncertu Galowego zobaczycie na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/HFKMS
Zachęcamy także do obejrzenia naszej galerii zdjęć: flickr.com/photos/wiatraczek/

I niech się kręci!