Wielkimi krokami nadchodzi Culture Scout Camp! W terminie 16-19 lipca w centrum Kielc powstanie wielki obóz harcerski. Młodzież z Polski i zagranicy będzie miała możliwość, w harcerskiej atmosferze szlifować swoje umiejętności artystyczne.

Już jutro o 15.00 oficjalnie rozpocznie się Culture Scout Camp w ramach 42. Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Młodzież z drużyn harcerskich oraz skautowych spotyka się, by w obozie rozbitym przy Internacie Zespołu Szkół Elektrycznych, wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych muzyków oraz pedagogów artystycznych.

W tegorocznej edycji weźmie udział przeszło 50 uczestników. Każdy z nich będzie mógł wybrać dla siebie zajęcia z interesujących go modułów tematycznych.

W tym roku będą to:
• Voice of Scouting – praca nad własnym głosem,
• Guitar Master – szlifowanie umiejętności związanych z grą na gitarze akustycznej lub klasycznej,
• Legends of Rock – warsztaty z gry na gitarze elektrycznej,
• How to Bass – nauka gry na gitarze basowej,
• Band Manager – uczestnicy dowiedzą się jak założyć i prowadzić własny zespół,
• Show Must Go One – zajęcia z aktorstwa,
• Just Dance – blok taneczny oparty o różne gatunki taneczne, od baletu do hip-hopu,
• Event Management – praktyczne porady dotyczące konferansjerki oraz nauka organizacji festiwali oraz innych wydarzeń kulturalnych,
• Make Some Noise – podstawy gry na instrumentach perkusyjnych.

Młodzież oprócz warsztatów będzie mogła wziąć udział w całonocnym seansie filmowym w Wojewódzkim Domu Kultury. Specjalnie z myślą o uczestnikach CSC powstał konkurs na piosenkę harcerską.

Więcej szczegółów poznasz wchodząc na oficjalną stronę festiwalu
Zapraszamy także na naszego facebooka.

I niech się kręci!