Aktywni harcerze obywatelami świata – ruszamy z kopyta! Konkurs, e-learning, webinary i konferencja jeszcze w listopadzie!

Zaczynamy działania ogólnopolskie międzynarodowego projektu „Aktywni obywatele świata”. Będzie się działo! Tylko w tym miesiącu rozpoczynamy 4-modułowe szkolenie e-learningowe dla wszystkich chętnych chcących poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą współczesnego zglobalizowanego świata, przygotowujemy szkolenie dla przyszłych harcerzy i harcerek – ekspertów edukacji globalnej oraz ogłaszamy konkurs na najciekawsze wydarzenie przygotowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Ponadto, korzystając z nowych technologii zorganizujemy dla wszystkich zainteresowanych 3 webinary z wybranych zagadnień dotyczących współczesnego świata.

Szkolenie e – learningowe

Zapraszamy wszystkich wędrowników, wędrowniczki, drużynowych, drużynowe, instruktorów i instruktorki do pogłębiania wiedzy dotyczącej współzależności w świecie. Szkolenie składa się z 4 modułów, które zrealizowane w ciągu 4 tygodni zakończone zostaną certyfikatem ukończenia e-learningu z zakresu edukacji globalnej dla instruktorów/ek harcerskich. Aby zgłosić się na szkolenie należy wypełnić ankietę, która znajduje się tutaj.
Po jej wypełnieniu zakwalifikowani uczestnicy otrzymają powiadomienie mailem o rozpoczęciu kursu do dnia 15 listopada.

Szkolenie e-learningowe rozpoczyna się 16 listopada i potrwa 4 tygodnie. Listę uczestników szkolenia opublikujemy na stronie projektu „Aktywni obywatele świata”.

Konkurs!

Zapraszamy wszystkie grupy metodyczne – od zuchów do wędrowników, a także kręgi akademickie do konkursu na najciekawiej zorganizowane wydarzenie w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Skąd pochodzą rzeczy, które używasz na co dzień, skąd pochodzi kawa, herbata, czekolada? Jak wykonywane są ubrania, które nosisz? Skąd się biorą konflikty zbrojne i jakie działania na rzecz pokoju są podejmowane w świecie? Skąd biorą się uchodźcy, jak wygląda codzienne życie w obozie dla uchodźców? Kto ma największy wpływ na zmiany klimatu? Ile ropy zużywamy codziennie całą populacją naszej planety? Czy znasz jakieś zabawy i tańce z innych krajów? Jak różni się życie ucznia czy uczennicy w Polsce, Malezji, Francji i Kenii? Czy mamy wpływ na życie mieszkańców innych części świata? Czy słyszałeś o Celach Zrównoważonego Rozwoju?

Z pomocą przychodzą materiały programowe: Teraz Afryka, Kierunek Azja czy Ekonomia jest kobietą .

Zaplanuj warsztat, happening, grę miejską czy jakiekolwiek inne wydarzenie, którym zwrócisz uwagę na wyzwania współczesnego zglobalizowanego świata!

Nagrodami w konkursie są zestawy wybranych przez Was gier planszowych i edukacyjne zestawy multimedialne o wartości 1000 zł każdy!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i do wzięcia udziału w konkursie!