Wśród ogromu zdarzeń, jakie mają miejsce w okresie wakacyjnym, na szczególną uwagę zasługuje 42. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W dniach 12-26 lipca Kielce zamienią się w stolicę życia kulturalnego młodzieży z różnych części Europy. Warto podkreślić, że wydarzenie to organizowane jest nie tylko dla harcerzy, ale także dla osób niezrzeszonych w organizacjach skautowych.

Uczestnikiem festiwalu zostać może każdy, kto choć trochę interesuje się kulturą w jakimkolwiek znaczeniu tego słowa. W tym roku zorganizowany zostanie szereg wydarzeń towarzyszących, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. 42-letnia tradycja będzie przeplatać się ze świeżym spojrzeniem młodych ludzi.

Muzycy, wokaliści, tancerze, czy grupy teatralne mogą wziąć udział w koncertach na głównych scenach naszego miasta. Dla osób żądnych dreszczyku rywalizacji, rozmiłowanych w sztuce kinematograficznej,  przygotowany został konkurs „Młody Film”. Z kolei ci, którzy dopiero chcieliby zacząć stawiać pierwsze kroki na swojej kulturalnej ścieżce, mogą uczestniczyć w różnorodnych warsztatach artystycznych oraz Culture Scout Camp, czyli kilkudniowym obozie pod namiotami w centrum miasta. Brzmi niewiarygodnie? Przekonajmy się o słuszności powyższych słów razem już niebawem w Kielcach. Do zobaczenia i… niech się kręci!

Więcej na stronie festiwalu.