W dniach 5-7 czerwca 2015 roku blisko pół tysiąca harcerek i harcerzy po raz 18. odbędzie swoją służbę podczas Spotkania młodzieży w Lednicy. Pola Lednickie – miejsce, które każdego roku przyciąga tysiące młodych chrześcijan, spotykających się, aby wspólnie przeżyć jeden dzień. To również miejsce, w którym od lat odbywa się największa cykliczna służba Związku Harcerstwa Polskiego.

Blisko pół tysiąca harcerek i harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego będzie zapleczem technicznym tegorocznego spotkania. Harcerze będą kierować ruchem, zapewnią służbę porządkową oraz wparcie medyczne. Harcerze z całej Polski, którzy przyjeżdżają na tę służbę każdego roku, zgodnie twierdzą, że warto. Przyciąga ich misja chętnej pomocy bliźnim i niepowtarzalna atmosfera. Tegoroczne Spotkanie przebiegnie pod hasłem „W Imię Ducha Świętego”. Jest to trzecie spotkanie, przygotowujące do 1050-lecia Chrztu Polski w przyszłym roku.