Już 8-15 września w Warszawie odbędzie się VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które jest wyjątkowym świętem całego III sektora. W tym czasie Warszawa staje się stolicą NGO, a Krakowskie Przedmieście zamienia się w tętniące życiem miasteczko pozarządowe. Dzięki OFIP-owi organizacje mogą w ciekawy sposób przedstawić swoje działania, a także zachęcić obywateli do aktywnego włączania się w życie społeczne.

W ramach VII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędą się następujące wydarzenia:
1.Tydzień Obywatelski (8-14 września) – to działania animacyjne wspomagające mieszkańców Warszawy
w poruszaniu się po mapie i strukturze organizacji pozarządowych, prezentujące w sposób partycypacyjny
i angażujący bieżące pola działalności organizacji.
2.Piknik Inicjatyw Pozarządowych (14 września) – odbywający się na Krakowskim Przedmieściu, w którego programie przewidziano wiele atrakcji m.in. pokazy, warsztaty, happeningi, działania sportowe, wystawy,
gry obywatelskie, zabawy dla dzieci.
3.Forum Inicjatyw Pozarządowych (14-15 września) – będą to panele i dyskusje dotyczące obecnego dorobku III sektora, jego przyszłości oraz wyzwań, które przed nim stoją.

Organizatorem tegorocznego Forum jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. Związek Harcerstwa Polskiego, jako członek OFOP, również bierze udział w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Zachęcamy harcerzy i instruktorów do zgłaszania się do wolontariatu w ramach OFIP.

Jeśli masz chęć i zapał, możesz przeżyć rozwijająca przygodę oraz poznać wielu ciekawych ludzi, a także zapoznać się z działaniami organizacji pozarządowych!
Do zadań wolontariusza należeć będą m.in.:
• obsługa biura Forum,
• kolportaż materiałów promocyjnych,
• pomoc przy organizacji Pikniku i Tygodnia Obywatelskiego,
• kontakt z organizacjami pozarządowymi współtworzącymi VII OFIP,
• redagowanie informacji i relacji dotyczących spotkań podczas Forum.

Organizator zapewnia wolontariuszom:
• umowę wolontariacką,
• zaliczenie praktyk akademickich,
• referencje,
• szkolenia i warsztaty,
• spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z III sektorem,
• szansę poznania organizacji ogólnopolskiej imprezy „od kuchni”,
• bezcenne doświadczenie w pracy przy organizacji i obsłudze dużego wydarzenia,
• pracę z młodymi ludźmi, którzy tak jak Ty posiadają zapał i energię.

Wymagania:
• ukończone 18 lat,
• dyspozycyjność,
• zaangażowanie.

Czas trwania wolontariatu: 2 miesiące.
Jeśli jesteś zainteresowana/ny pracą przy organizacji OFIP, wyślij swoje CV na adres: [email protected].