W dniach 15 – 27 kwietnia, w Strefie JP2 odbędzie się niezwykle ważna wystawa „Papież Wolności”.

Ekspozycja zaprezentuje Karola Wojtyłę, jako wielkiego męża stanu, któremu Polska i kraje Europy Środkowej zawdzięczają odzyskanie swojej suwerenności. Jej celem jest także podkreślenie decydującej roli jaką odegrał nasz kraj w procesach wolnościowych końca XX w. To właśnie w Polsce, w 1979 r., na ówczesnym Placu Zwycięstwa w Warszawie – zostały wypowiedziane pamiętne słowa Jana Pawła II, wzywające do „odnowy tej ziemi”. Zapowiadały one zmiany, które wkrótce miały nastąpić. Powstanie ruchu społecznego ,,Solidarność”, wybory w 1989 r., odzyskanie niezależności przez kraje Europy Środkowej i wreszcie obalenie muru berlińskiego.

Otwarcie wystawy odbędzie się 16.04.2014 godz. 16.  30  w warszawskim kościele św. Anny – ul. Krakowskie Przedmieście.
Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkie harcerskie drużyny i zastępy, pamiętajmy, że do kanonizacji Jana Pawła II pozostało zaledwie 12 dni. Przygotujmy się dobrze do tego prawdziwie duchowego przeżycia.

Wystawa zostanie zaprezentowana również w Rzymie i Gdańsku w dniach 26 kwietnia – 28 maja. Ekspozycja organizowana jest z inicjatywy Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

phm. Aleksandra Tasz
instruktorka Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP

informacje ze strony: http://kanonizacjajp2.com/program/wystawa-papiez-wolnosci/