Zgodnie z harcerskim kalendarzem, w trzeci weekend października (18-19.10.2014) skauci z całego świata będą mogli porozmawiać w Internecie podczas JOTI – Jamboree On The Internet (Światowe Skautowe Jamboree w Internecie). JOTI jest najtańszym Jamboree na świecie, gdyż udział jest bezpłatny, a jedynym wymaganiem jest dostęp do Internetu.

JOTI to wydarzenie, które nie ma ograniczeń wiekowych – każdy może wziąć w nim udział. To wspaniała okazja na wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych przyjaźni, czy przełamanie barier językowych. Jeśli czujesz, że musisz popracować nad językiem angielskim, możesz podłączyć się do kanału #international (lub wpisać komendę: /join #international), gdzie możesz rozmawiać w dowolnym języku.

Aby dołączyć do JOTI wystarczy wejść na www.czat.zhp.pl wpisać swój nick/pseudonim i zrobić pierwszy krok, np. witając skautów na kanale. Na zarejestrowanych użytkowników czeka szereg atrakcji. Wśród nich między innymi gra w międzynarodowe bingo – JamPuz. O pozostałych atrakcjach dowiecie się na oficjalnej stronie jotajoti.info.

Chcesz wziąć udział? Przeczytaj broszurę, która ułatwi Ci pierwsze kroki!

phm. Marek Pęczak
Instruktor Wydziału Zagranicznego GK ZHP