Od 29 listopada do 1 grudnia instruktorki ZHP phm. Gracja Bober z Chorągwi Dolnośląskiej i phm. Joanna Polewska z Chorągwi Opolskiej uczestniczyły w szkoleniu dla trenerów programu WAGGGS Free Being Me, realizowanego w partnerstwie z Dove. Spotkanie zorganizowano w światowym centrum WAGGGS Pax Lodge w Londynie.

W kursie wzięli udział reprezentanci 25 krajów ze wszystkich regionów Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek, m.in. z Peru, Kostaryki, Nowej Zelandii, Singapuru, Nigerii, Egiptu, Polski, Słowenii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Libanu, Ghany, Trynidadu i Tobago, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru, Armenii, Rwandy i Egiptu.
Zadaniem szkolenia było przygotowanie trenerów programu Free Being Me w organizacjach należących do WAGGGS.

Celem programu jest sprawienie, by dziewczęta oraz chłopcy uwierzyli w swoje możliwości, by potrafili znaleźć w sobie pozytywne cechy. Jednym z etapów jest uświadomienie sobie, jak otoczenie i media wpływają na definicję piękna, jak kształtują „mit ciała”.

Oprócz zajęć warsztatowych uczestniczki z Polski odbyły indywidualną rozmowę ewaluacyjną, w której pozytywnie oceniono wizję wdrożenia programu w ZHP.

Więcej na temat Free Being Me

Spotkanie w Pax Lodge