W Warszawie trwa wizyta Sekretarza Generalnego i Dyrektora Globalnego WOSM. W środę przedstawiciele Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) wzięli udział w grze „Warsaw Spark”, której celem było poznanie tradycji i kultury Polski. Za wykonanie każdego z pięciu zadań nasi goście otrzymywali iskry (spark). Trasę wiodącą od pl. Trzech Krzyży przez ul. Tamkę i Stare Miasto przemierzali na segwayach. Towarzyszyła im grupa harcerzy z Chorągwi Mazowieckiej, Krakowskiej i Stołecznej.

Po południu Scott Teare i Göran Hägerdal spotkali się z instruktorami ZHP. W trakcie niemal dwugodzinnego spotkania, jego uczestnicy mogli dowiedzieć się jak działa WOSM, jakie cechy trzeba mieć, by zostać najważniejszym skautem świata i jakie zadania przed nim stoją. Scott i Göran podzielili się osobistymi refleksjami i wspomnieli, że gdziekolwiek pytają się młodych ludzi o powód bycia członkiem WOSM – niezależnie od strefy czasowej i położenia geograficznego – pada ta sama odpowiedź. Członkowie naszego ruchu są jego częścią, by zmieniać świat, by robić coś innego, niż wszyscy, by świadomie iść pod prąd.

Na zaproszenie prezesa Polskiej Rady Biznesu, Zbigniewa Niemczyckiego, szefowie WOSM i naczelnictwo ZHP spędziło sympatyczny wieczór w Pałacu Sobańskich, gdzie zaprezentowana została kandydatura Polski do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego.

22 maja Sekretarz Generalny i Dyrektor Globalny WOSM spotkają się z Prezydentem Bronisławem Komorowskim. Zaplanowana jest również wizyta w studiu ZHP360 oraz spotkanie z władzami naszej organizacji.

phm. Wojtek Puchacz

instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP