5 kwietnia 2014 roku w sali widowiskowej Starachowickiego Centrum Kultury odbył się II Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”.

Do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło 23 wykonawców.Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało profesjonalne jury w którym zasiedli :

• Robert Kasprzycki- poeta, pieśniarz kompozytor i producent muzyczny
  • Tomasz Kordeusz – muzyk, kompozytor, autor tekstów, pieśniarz, dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury
  • Piotr Frankowicz – muzyk, kompozytor, lider legendarnego kieleckiego zespołu Grube Dudy
  • Leszek Osterczy – instruktor harcerski, znany kielecki pedagog, psycholog i turysta
  • Ilona Traczyk – pedagog, z-ca komendantki Hufca ZHP Starachowice ds. programowych

Do południa odbywały się przesłuchania konkursowe , zakończone koncertem galowym na którym wręczono nagrody i statuetki dla najlepszych wykonawców.

Zarejestrowane przez hm. Dariusza Kanclerza występy artystów w trakcie festiwalu można zobaczyć. Więcej relacji filmowych z wydarzeń ZHP Hufca Starachowice, można obejrzeć na stronie Harcerskich Kronik Filmowych http://hkf.starachowice.zhp.pl/

Wspaniała ponad 200 osobowa publiczność gromkimi brawami nagrodziła wszystkich wykonawców.
W trakcie koncertu galowego komendantka hufca ZHP Starachowice hm. Małgorzata Ślaska wręczyła na ręce Pana dyrektora Tomasza Kordeusza odznakę ” Za zasługi dla Hufca” dla Starachowickiego Centrum Kultury, którą przyznała kapituła odznaczeń przy hufcu. Podziękowała także wszystkim pracownikom SCK za przychylność i pomoc we wszystkich działaniach artystycznych hufca.

Następnie z mini koncertem wystąpił harcerski zespól wokalno-instrumentalny Hufca ZHP Starachowice „Lubianka Gondoliers” oraz gwiazda festiwalu Pan Robert Kasprzycki, którego wspaniały koncert zwieńczył ten piękny dzień.

Na zakończenie komendant i pomysłodawca festiwalu druh phm. Mateusz Ślaski podziękował publiczności za tak liczne przybycie i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery , wykonawcom za wspaniałą harcerską zabawę oraz całemu sztabowi festiwalowemu za pomoc i ciężką pracę przy jego przygotowaniu.

Całą imprezę poprowadzili wspaniali konferansjerzy: Maciej Myszka i Wojciech Sidorowicz, którym również serdecznie dziękujemy.

ZHP Komenda Hufca Starachowice serdecznie dziękuje Sztabowi Festiwalu , HSPP, HGR 15 GDH im. „Jędrusiów” oraz wszystkim którzy przyczynili się do powstania tego festiwalu, a zwłaszcza Starachowickiemu Centrum Kultury , Chorągwi Kieleckiej ZHP i Starostwu Powiatowemu w Starachowicach oraz sponsorom imprezy : firmie INFO-PROJEKT IT Sp. z o.o z Rzeszowa, TUnŻ „WARTA” S.A w Starachowicach i druhowi Ryszardowi Nosowiczowi .

phm. Paweł Szypulski

Komenda Hufca ZHP w Starachowicach