Start Turnieju Zastępów

Dziś rusza pilotażowa edycja Turnieju Zastępów i Gromad! Pokażcie, że jesteście najlepsi w całym ZHP!

Ta kilkuletnia propozycja stawia w szranki harcerskie zastępy, usprawnia ich pracę, motywuje do ciągłego rozwoju, promując przy okazji kierunki programowe.

Masz jeszcze wątpliwości czy Twój zastęp powinien wziąć w tym udział? Dowiedz się więcej już teraz.

Turniej potrwa od 2014 do 2018 roku, każda z jego edycji rozpoczynać się będzie w październiku. Trzy etapy – jesienny, zimowy i wiosenny składać się będą na rok harcerski pełny nowych wyzwań, ciekawych zadań i rywalizacji ze środowiskami z całej Polski.
W tym roku jednak zmierzyć się bedą miały okazję tylko Zastępy Zastępowych, składające się z osób pełniących funkcję zastępowych i drużynowego, jako zastępowego ZZ (od 4 osób). Na potrzeby Turnieju za Zastęp Zastępowych uważa się także zastępy kadrowe i inne małe grupy o stałym członkostwie (np. Rady Drużyny).

Za każde zadanie możecie zdobyć od 10 do 50 punktów. Aby osiągnąć maksymalną liczbę, postarajcie się, żeby wasze potwierdzenia zadań były czytelne i dobrej jakości. Nie musicie pisać długich sprawozdań! Wystarczą fotografie, jednak pełne szczegółów związanych z realizacją zadania. Nie ma limitu w ilości wykonywanych zadań, każde dodatkowe wykonane zadanie to dodatkowe punkty we współzawodnictwie dla waszego zastępu.

Za każdy etap otrzymacie plakietki na proporzec, a na najlepszych… czekają naprawdę atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Rejestrujcie się na stronie www.turniej.zhp.pl – czekają tam na Was ciekawe, różnorodne zadania i już kilkadziesiąt zastępów, gotowych, by podjąć się rywalizacji!

phm. Aleksandra Barwikowska

instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP